Nyílászáró-csere? Fürdőszoba felújítás? Ennyibe kerülhet egy összegben, vagy részletre!

0

Ha használt lakás vásárlásán gondolkodunk, elengedhetetlen a vételáron felül némi felújítási munkálattal és a hozzá tartozó költségekkel is számolnunk. De nem csak a vásárlóknál aktuális ez a téma, hanem mindenkinél, aki saját ingatlannal rendelkezik, legyen az társasházi lakás vagy családi ház, időnként elfér mindenhol egy festés, padló csere, burkolás vagy fürdőszoba, konyha felújítás, esetleg a nyílászárók cseréje. Ezek jellemzően százezres tételek, de akár észrevétlenül is átléphetjük a lélektani milliós határt.

Nézzük, mi a helyzet, ha nem tudjuk saját erőből finanszírozni a felújításokat 500 ezer, 1 millió és 1,5 milliós összeghatár esetén. Tételezzük fel, hogy van legalább 3 hónap munkaviszonyunk, a jövedelmünk bankszámlára érkezik, ami legalább 120 ezer forint, nincs hitelünk és nem szereplünk a KHR/BÁR listán: (a három legkedvezőbb ajánlat jövedelemérkeztetéssel)

 

Láthatjuk, hogy már ez a jövedelem is elég lehet akár 1,5 millió forint személyi kölcsönhöz. Ezek természetesen optimális körülmények között érhetők el, ezalatt pedig azt értjük, hogy valóban ne legyen hitelünk. Sem hitelkártya, sem áruhitel, vagy folyószámlahitel (egyesek A-hitel néven ismerik), valamint vállaljuk azt, hogy a hiteligényléssel egyidejűleg  a jövedelmünket a hitelt nyújtó bankhoz irányítjuk. Utóbbi nem kötelező, de lényegesen magasabb törlesztővel kell számolnunk, ha nem visszük át a számlavezetésünket.

Neked mennyi hitelre lenne szükséged? Használd kalkulátorunk, hogy megtaláld a neked legmegfelelőbb kölcsönt!

 

 

Amit lehet, természetesen igyekszünk önerőből, saját kezűleg elvégezni, de vannak olyan elemei egy felújításnak, amihez vagy a szaktudásunk vagy a pénztárcánk, adott esetben mindkettő kevés lehet. Ilyenkor érdemes szakemberhez fordulni, legyen az fizikai munka, vagy épp a hitelfelvétel.

Szobafestésnél, ha színes falfestékben gondolkodunk, közel 8 ezer forintot kell fizetnünk egy jobb minőségű, 5 literes kiszerelésért, ami 70 m2-re elegendő a leírás alapján. Festő hengerre, ecsetekre, tálcákra, takaró fóliára is további 6-8 ezer forintot hagyunk majd a barkácsboltok kasszájában, ha legalább glettelni nem kell. Ha szakemberre bízzuk a munkát, akkor 1000 forintos négyzetméterárakat találunk. Glettelés, csiszolás, mélyalapozás természetesen növeli ezt az összeget.

A burkolás már lényegesen komolyabb összeggel jár. Itt jellemzően 4 ezer forinttól indulnak a négyzetméter árak munkadíjban, 1500 forinttól kaphatunk aljzatkiegyenlítést négyzetméterenként, sziloplasztozás 400 Ft/folyóméter, vízszigetelés 1200 Ft, zuhanytálca berakás 12 ezer forint, kád beépítés és kádfalazás 20 ezer forint, laminált parketta lerakás 1500 Ft/m2, esetleges bontási munkálatok (csempe, járólap) 1500 Ft/m2. Ezek összességében (ha csak munkadíjat számolunk) egy 15 m2-es alapterületen (fürdő és konyha), ha a burkolást átlag 1,5 méter magasságig az oldalfalra is számoljuk, akkor 200-250 ezer forintba kerül.

Egy 10 m2-es konyha bútorozása egyedi elképzelések alapján (nem a legdrágább alapanyagokkal), ami alkalmas a konyhagépek beépítésére, álló és fali elemeket is tartalmaz, 650 ezer forintba került tavaly nyáron.

A homlokzati nyílászárók cseréje redőnyök nélkül egy 2,5 szobás panellakás esetében, erkélyajtóval, bukó-nyíló ablakokkal, belső párkánnyal nagyjából 550-650 ezer forintra jön ki a munkálatokkal együtt.

Irány a kalkulátor!

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More